Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Zbiór porad dla poszukujących pracy

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Chociaż możemy myśleć, że praca to nie wszystko, a poza nią liczy się wiele innych aspektów naszego życia, nie możemy zaprzeczyć, że to właśnie w pracy spędzamy połowę swojego czasu. Osiem (a nawet więcej) godzin dziennie przebywamy z tymi samymi ludźmi, w tym samym środowisku. Dlatego właśnie tak istotną kwestią jest znalezienie pracy, która będzie nas w pełni satysfakcjonować. Jeśli się to nie uda, każdego dnia będziemy utwierdzać się w przekonaniu, że wcale nie jesteśmy szczęśliwi. Jak jednak znaleźć pracę marzeń?

 

Niskie bezrobocie, mało ofert

 

Rynek pracy zmienia się diametralnie. Jeszcze kilka lat temu poziom bezrobocia był zatrważający, jednak z roku na rok maleje, a wiele osób znajduje zatrudnienie. Czy wymarzone? Trudno powiedzieć, przecież często zgadzamy się na pierwszą lepszą ofertę, by zapewnić sobie pewny byt. Przez wzgląd na niskie bezrobocie możemy zauważyć, iż na portalach pojawia się coraz mniej ogłoszeń, zwłaszcza w miastach, w których zatrudnienie opiera się wyłącznie na kilku dużych firmach. Miejsca są już obsadzone, a my musimy czekać aż ktoś zechce zmienić pracę bądź zostanie zwolniony, by wejść na jego miejsce. To wymaga cierpliwości…

 

Cierpliwości i wytrwałości

 

Poszukiwanie wymarzonej pracy jest bardzo trudnym zadaniem, które wymaga od nas nie tylko cierpliwości, ale także wytrwałości. Najważniejsze, by nie rezygnować nawet po długim czasie poszukiwań. To wymaga od nas dwóch kwestii:

  • pracowania w innym miejscu – zatrudnienia się gdzieś, gdzie możemy zarabiać na nasze potrzeby, utrzymanie domu, rodziny. Szukanie wymarzonej pracy nie może być jedynym celem w naszym życiu. Musimy radzić sobie także z innymi kwestiami, a do tego, niestety, potrzebujemy pieniędzy. Brak zatrudnienia w miejscu, które od dawna nam się śni, nie jest wytłumaczeniem dlaczego nie osiągnęliśmy sukcesu.
  • pracy nad sobą – szukając nadal musimy pracować nad własnymi umiejętnościami. Szukamy pracy w branży kreatywnej? Doskonalmy się, pracujmy na własny rachunek szukając zleceń, by budować portfolio. Korzystajmy ze szkoleń i staży, nawet jeśli będzie nas to kosztować sporo czasu i wysiłku.

 

Nie bójmy się zmian

 

Często praca naszych marzeń jest znacznie dalej, niż na wyciągnięcie ręki. Wymaga od nas przeprowadzki, zmienienia całego swojego życia. Jeśli mamy taką możliwość, nie bójmy się zmian i zaryzykujmy. Wielu z nas boi się, że zostawia rodzinę, bliskich, przyjaciół, jednak w takim przypadku należy zrobić listę za i przeciw, by postanowić ostatecznie, co jest dla nas najlepsze.

W dzisiejszych czasach szukanie pracy jest dużo łatwiejsze, niż kiedyś. Wystarczy zaaplikować na dane stanowisko (przez ogłoszenie bądź poprzez mailowe zgłoszenie własnej kandydatury na nieogłoszone stanowisko) i czekać na odpowiedź. Gdy będzie twierdząca, czas na przeprowadzkę. Nie pozwólcie jednak, by coś tak prozaicznego jak miejsce zamieszkania ograniczało Was przed podjęciem doskonałej pracy, która da Wam nie tylko pieniądze ale i szczęście. Jeśli tego nie zrobicie, być może będziecie żałować do końca życia.

 

No Comments

Add your comment